Vindafjordfelten 2005

 

 

Dato:  17. April                         Antall deltakarar:  86

 

 

 

Mesterskap kl 1-5/V55

Nr.1  Arild Brodahl           Fana              29/12       Gylt medalje

      1. aksje i vandrepokal

Nr.2  Audun Kvandal           Røldal            28/16       Sølv medalje

      2 mesterskapsmedaljer, 45 deltakarar på grovfelt

 

Klassemedaljer

Kl.5    Arild Brodahl         Fana              29/12       Med. på m.skap

Kl.4    Elisabeth Aa. Vaagsbø Fana              28/15       Sølv medalje

Kl.3    Roar Knudsen          Skånevik          27/14       Sølv medalje

Kl.2    Ørjan Løhaugen        Skånevik          24/10       Sølv medalje

Kl.1    Arne Leknes           Skånevik          26/14       Sølv medalje

Kl.Jr   Erlend H. Vikedal     Vikedal           30/19       Sølv medalje

Kl.Er   Arve Drange           Ølen              30/23       Sølv medalje

Kl.R    Asle Kvamsdal         Stord             30/28       Sølv medalje

Kl.V55  Magnus Solbakken      Røldal            26/5        Sølv medalje

Kl.V65  Lars Hallingstad      Haugesund         29/21       Sølv medalje

Kl.V73  Knut Trovåg           Ølen              30/18       Sølv medalje

 

Aspirant

  Anders Tesdal Galtung Etne              23/9        Premie

        Sindre H. Vikedal     Vikedal           26/10       Premie

 

Stangmedalje

Sverre Idland           Skånevik          23 treff

 

Felthurtigmedalje

Bjørn Kjetil Skipevåg   Vikedal           7,78 sek.

 

Jegerpokal

      Helge Langhelle         Vikedal           29/14       3. aksje

 

Lagskyting grovfelt

      Skånevik I Skyttarlag                    80/43       1. aksje

      Beger til: Roar Knudsen, Sverre Idland, Arne Leknes


 


RESULTATLISTE VETERAN 55,30 SKUDD

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Magnus Solbakken           Røldal                26/5  Kr:200.00

     2   Magnar Leigland            Odda                  25/4  Kr:150.00

     3   Knut Dalland               Tysnes                24/11 Kr:100.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     4   Olaf Solbakken             Røldal                22/12

     5   Jan M. Ellingsen           Karmøy                22/5

     6   Udmund K. Stengårdsbakken  Røldal                22/4

     7   Einar Kvaløy               Sauda                 19/7

     8   Erling Lien                Ølen                  18/9

     9   Leif Magnussen             Skjold                11/6

 

RESULTATLISTE VETERAN 55,STANGSKYTING

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

    

     1   Knut Dalland               Tysnes                13 tr.

 

 

RESULTATLISTE VETERAN 55,FELTHURTIG

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Magnus Solbakken           Røldal                11.34 Kr: 24.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     2   Knut Dalland               Tysnes                15.03

     3   Magnar Leigland            Odda                  20.05

 

 

RESULTATLISTE VETERAN 65,30 SKUDD    Kortfelt.

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Lars Hallingstad           Haugesund             29/21 Kr:150.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     2   Asbjørn Stokka             Vindafjord            28/19

     3   Olav Bauge                 Stord                 28/15

 

 

 

RESULTATLISTE VETERAN 73,30 SKUDD     Kortfelt.

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Knut Trovåg                Ølen                  30/18 Kr:117.00

     2   Karl Nysæther              Stord                 28/17 Kr: 83.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     3   Olaf Øvrevik               Ølen                  28/10

     4   Johan Opheim               Ølen                  28/9

    

 

RESULTATLISTE VETERAN 73,FELTHURTIG

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Knut Trovåg                Ølen                  20.29 Kr:  8.00

 

    

    

 

 

RESULTATLISTE REKRUTT,30 SKUDD

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Asle Kvamsdal              Stord                 30/28 Kr:121.00

     2   Sondre Tesdal Galtung      Etne                  30/17 Kr: 77.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     3   Kristin Hafstad Stokka     Vindafjord            26/13

     4   Kjell Olav Gjerde          Vindafjord            18/8

     5   Thorbjørn Samland          Skånevik              18/6

     6   Gøran Spartveit            Vindafjord            15/5

 

 

 

RESULTATLISTE ELDRE R.,30 SKUDD

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Arve Drange                Ølen                  30/23 Kr:121.00

     2   Anders Hundseid            Etne                  30/21 Kr: 77.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     3   Ottar S. Andreassen        Vikedal               28/20

     4   Andreas Lodden             Bømlo                 27/18

     5   Ida Espevoll               Vikedal               25/16

     6   Fredrik Samland            Skånevik              22/7

 

 

RESULTATLISTE JUNIOR,30 SKUDD

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Erlend H. Vikedal          Vikedal               30/19 Kr: 99.00

     2   Nils Fredrik Espevoll      Vikedal               29/25 Kr: 77.00

     3   Yngve Aa. Vaagsbø          Fana                  28/17 Kr: 55.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     4   Cato Kallevåg              Bømlo                 27/15

     5   Håvard Eikemo              Etne                  27/8

     6   Torbjørn Nervik            Etne                  25/18

     7   Svein Arne Almeland        Etne                  24/15

 

RESULTATLISTE JUNIOR,STANGSKYTING

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

    

     1   Cato Kallevåg              Bømlo                 10 tr.

     2   Yngve Aa. Vaagsbø          Fana                  10 tr.

 

RESULTATLISTE JUNIOR,FELTHURTIG

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

    

     1   Cato Kallevåg              Bømlo                 15.16 Kr: 16.00

         Yngve Aa. Vaagsbø          Fana                  Brutt

 

 


RESULTATLISTE KLASSE 1, 30 SKUDD

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Arne Leknes                Skånevik              26/14 Kr:117.00

     2   Rita Elin Jekteberg        Vindafjord            12/2  Kr: 83.00

     ---------------------- 1/3 ---------------------------

     3   Geir Håland                Skånevik               8/1

     4   Ola Breivik                Sauda                  3/0

 

RESULTATLISTE KLASSE 1, STANGSKYTING

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Arne Leknes                Skånevik              9 tr.

 

RESULTATLISTE KLASSE 1, FELTHURTIG

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Arne Leknes                Skånevik              11.96 Kr:  8.00

 

 

 

 

 

RESULTATLISTE KLASSE 2,30 SKUDD

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Ørjan Løhaugen             Skånevik              24/10 Kr:117.00

     2   Jan Magne Helland          Fana                  21/6  Kr: 83.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     3   Sigve Vik                  Etne                  17/5

     4   Kjell Skogen               Vikebygd               5/1

 

 

RESULTATLISTE KLASSE 2,STANGSKYTING

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Ørjan Løhaugen             Skånevik              17 tr.

     2   Jan Magne Helland          Fana                  14 tr.

 

 

 

RESULTATLISTE KLASSE 2,FELTHURTIG

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:        Poeng:

   

     1   Ørjan Løhaugen             Skånevik              13.57 Kr: 16.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     2   Jan Magne Helland          Fana                  19.12

 

 

    


RESULTATLISTE KLASSE 3,30 SKUDD

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Roar Knudsen               Skånevik              27/14 Kr:200.00

     2   Anne Mai Jekteberg         Vindafjord            25/10 Kr:150.00

     3   Bjørn Morten Stokka        Vindafjord            24/15 Kr:100.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     4   Reidar Sekse               Ullensvang            24/3

     5   Arne Espeland              Sauda                 23/10

     6   Kåre Kvaløy                Sauda                 23/8

     7   Olav Samland               Skånevik              22/9

     8   Alfred Trovåg              Ølen                  20/11

     9   Johny Jørgensen            Karmøy                17/5

 

 

RESULTATLISTE KLASSE 3,STANGSKYTING

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Roar Knudsen               Skånevik              21 tr.

     2   Olav Samland               Skånevik              13 tr.

    

 

 

RESULTATLISTE KLASSE 3,FELTHURTIG

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Reidar Sekse               Ullensvang            12.45 Kr: 19.00

     2   Alfred Trovåg              Ølen                  13.36 Kr: 13.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     3   Olav Samland               Skånevik              24.75

         Roar Knudsen               Skånevik              Brutt

    

 

RESULTATLISTE KLASSE 4,30 SKUDD

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Elisabeth Aa. Vaagsbø      Fana                  28/15 Kr:170.00

     2   Kai Espen Jekteberg        Vindafjord            27/17 Kr:140.00

     3   Sverre Idland              Skånevik              27/15 Kr:110.00

     4   Rune Monsen                Bømlo                 27/9  Kr: 80.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     5   Bjørn Lidsheim             Ullensvang            26/11

     6   Lars Skår                  Hjelmeland            25/10

     7   Bjørn Kjetil Skipevåg      Vikedal               25/7

     8   Alf Kåre Ulfsnes           Hjelmeland            25/5

     9   Egil Berakvam              Vindafjord            21/7

    10   Sven Egil Holta            Jørpeland             21/6

 

 

 

RESULTATLISTE KLASSE 4,STANGSKYTING

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Sverre Idland              Skånevik              23 tr.

     2   Elisabeth Aa. Vaagsbø      Fana                  12 tr.

 

 


RESULTATLISTE KLASSE 4,FELTHURTIG

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Bjørn Kjetil Skipevåg      Vikedal               7.78  Kr: 24.00

     2   Sven Egil Holta            Jørpeland             9.65  Kr: 16.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     3   Elisabeth Aa. Vaagsbø      Fana                 13.41

     4   Sverre Idland              Skånevik             16.11

         Bjørn Lidsheim             Ullensvang           Brutt

 

 

 

RESULTATLISTE KLASSE 5,30 SKUDD

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Arild Brodahl              Fana                  29/12 Kr:200.00

     2   Audun Kvandal              Røldal                28/16 Kr:150.00

     3   Even Lund                  Ullensvang            27/9  Kr:100.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     4   Vidar Vorland              Bømlo                 26/17

     5   Tor Ole Nedland            Haugesund             26/15

     6   Nils Åge Sandal            Røldal                25/7

     7   Arve Sevland               Karmøy                24/6

     8   Dag Arne Matre             Sandeid               23/15

     9   Asbjørn Sevland            Karmøy                23/11

 

 

RESULTATLISTE KLASSE 5,STANGSKYTING

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Nils Åge Sandal            Røldal                22 tr.

     2   Even Lund                  Ullensvang            22 tr.

 

 

RESULTATLISTE KLASSE 5,FELTHURTIG

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Audun Kvandal              Røldal                9.88  Kr: 16.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     2   Even Lund                  Ullensvang            19.37

 

 

 


RESULTATLISTE KLASSE Jeger,30 SKUDD

 

    Nr:  Navn:                      Skytterlag:           Poeng:

 

     1   Helge Langhelle            Vikedal               29/14 Kr:183.00

     2   Arne Leknes                Skånevik              28/14 Kr:157.00

     3   Dagfinn Torstveit          Vindafjord            22/8  Kr:130.00

     4   Sevald Svendsbø            Vikebygd              20/6  Kr:103.00

     5   Knut Inge Haraldseid       Vindafjord            20/4  Kr: 77.00

     --------------------------- 1/3 ---------------------------

     6   Jørgen Torstveit           Vindafjord            20/3

     7   Runar Aarekol              Vindafjord            17/3

     8   Ivar Krakk                 Vindafjord            12/2

     9   Svein Ove Gundersen        Vindafjord            11/2

    10   Edvin Svendsen             Vindafjord            10/1

    11   Ole Indreland              Vindafjord             9/1

    12   Magnus Jekteberg           Vindafjord             9/0

    13   Øystein Rødde              Vikebygd               5/1

 

 

RESULTATLISTE LAGSKYTING, grovfelt

 

    Nr:  Skytterlag                Poeng

 

     1   Skånevik I                80/43

         Roar Knudsen              27/14

         Sverre Idland             27/15

         Arne Leknes                26/14

 

     2   Fana                      78/33

     3   Røldal                    75/35

     4   Vindafjord                73/34

     5   Skånevik II               68/23

     6   Sauda                     65/25