Resultatliste Krinsstemnet 15m, Vindafjord, 14. februar 2008.

Mesterskap kl 3-5

Nr.

Navn

Kl

Lag

1.serie

2.serie

3.serie

15 skot

10 skot

25 skot

Premie

1

Johannes Hundseid

5

Etne

49

48

49

146

99

245

Gylt Medalje

2

Svein Magne Stokkevåg

5

Vindafjord

49

48

48

145

99

244

Sølv Medalje

3

Dag Arne Matre

5

Sandeid

50

50

50

150

93

243

 

4

Eivind Lien

5

Ølen

48

46

48

142

97

239

 

5

Egil Berakvam

4

Vindafjord

50

47

48

145

94

239

 

6

Max Inge Rørheim

4

Sandeid

47

45

48

140

95

235

 

7

Bjørn Kjetil Skipevåg

3

Vikedal

46

46

47

139

90

229

 

8

Arne Nervik

4

Etne

46

40

49

135

94

229

 

9

Torbjørn Nervik

3

Etne

47

41

47

135

92

227

 

10

Erlend H. Vikedal

4

Vikedal

49

45

45

139

82

221

 

11

Bjørn Morten Stokka

4

Vindafjord

45

43

45

133

85

218

 

12

Svein Nervik

3

Etne

43

34

46

123

81

204

 

 

Klassemedaljer

Kl

Navn

Lag

1.serie

2.serie

3.serie

15 skot

10 skot

25 skot

V55

Udmund K. Stengårdsbakken

Skånevik

49

44

47

140

97

237

V65

Asbjørn Stokka

Vindafjord

46

50

50

146

98

244

V73

Johan Opheim

Ølen

49

50

47

146

98

244

R

Kristoffer T. Galtung

Etne

47

47

48

142

97

239

ER

Sindre H. Vikedal

Vikedal

49

50

48

147

99

246

JR

Sondre T. Galtung

Etne

50

47

50

147

98

245

 


 

 

25-skot kl 5

Nr.

Navn

Lag

1.serie

2.serie

3.serie

15 skot

10 skot

25 skot

Premie

1

Johannes Hundseid

Etne

49

48

49

146

99

245

Standard premie

2

Svein Magne Stokkevåg

Vindafjord

49

48

48

145

99

244

Standard premie

3

Dag Arne Matre

Sandeid

50

50

50

150

93

243

 

4

Eivind Lien

Ølen

48

46

48

142

97

239

 

 

25-skot kl 4

Nr.

Navn

Lag

1.serie

2.serie

3.serie

15 skot

10 skot

25 skot

Premie

1

Egil Berakvam

Vindafjord

50

47

48

145

94

239

Standard premie

2

Max Inge Rørheim

Sandeid

47

45

48

140

95

235

Standard premie

3

Arne Nervik

Etne

46

40

49

135

94

229

 

4

Erlend H. Vikedal

Vikedal

49

45

45

139

82

221

 

5

Bjørn Morten Stokka

Vindafjord

45

43

45

133

85

218

 

 

25-skot kl 3

Nr.

Navn

Lag

1.serie

2.serie

3.serie

15 skot

10 skot

25 skot

Premie

1

Bjørn Kjetil Skipevåg

Vikedal

46

46

47

139

90

229

Standard premie

2

Torbjørn Nervik

Etne

47

41

47

135

92

227

 

3

Svein Nervik

Etne

43

34

46

123

81

204

 

 

25-skot kl 2

Nr.

Navn

Lag

1.serie

2.serie

3.serie

15 skot

10 skot

25 skot

Premie

1

Arve Drange

Ølen

50

47

50

147

97

244

Standard premie

2

Olav Samland

Skånevik

49

47

48

144

95

239

 

3

Elisabeth L. Nervik

Etne

48

46

45

139

95

234

 

 

25-skot kl V55

Nr.

Navn

Lag

1.serie

2.serie

3.serie

15 skot

10 skot

25 skot

Premie

1

Udmund K. Stengårdsbakken

Skånevik

49

44

47

140

97

237

Standard premie

2

Erling Lien

Ølen

47

43

47

137

92

229

 

 

25-skot kl V65

Nr.

Navn

Lag

1.serie

2.serie

3.serie

15 skot

10 skot

25 skot

Premie

1

Asbjørn Stokka

Vindafjord

46

50

50

146

98

244

Standard premie

2

Johannes J. Heggebø

Ølen

47

48

49

144

98

242

 

 

25-skot kl V73

Nr.

Navn

Lag

1.serie

2.serie

3.serie

15 skot

10 skot

25 skot

Premie

1

Johan Opheim

Ølen

49

50

47

146

98

244

Standard premie

 

25-skot kl R

Nr.

Navn

Lag

1.serie

2.serie

3.serie

15 skot

10 skot

25 skot

Premie

1

Kristoffer T. Galtung

Etne

47

47

48

142

97

239

Standard premie

2

Yvonne K. Dahlberg

Ølen

44

47

46

137

87

224

Standard premie

3

Margit Flatebø

Etne

42

46

46

134

89

223

 

4

Susanne K. Stokkevåg

Vindafjord

44

42

39

125

78

203

 

 


 

 

25-skot kl ER

Nr.

Navn

Lag

1.serie

2.serie

3.serie

15 skot

10 skot

25 skot

Premie

1

Sindre H. Vikedal

Vikedal

49

50

48

147

99

246

Standard premie

2

Runar Mosdal

Ølen

49

49

50

148

97

245

Standard premie

3

Kjell Olav Gjerde

Vindafjord

47

49

50

146

97

243

 

4

Lovise A. Hundseid

Etne

46

46

49

141

99

240

 

5

Anders T. Galtung

Etne

47

48

48

143

96

239

 

 

25-skot kl Jr

Nr.

Navn

Lag

1.serie

2.serie

3.serie

15 skot

10 skot

25 skot

Premie

1

Sondre T. Galtung

Etne

50

47

50

147

98

245

Standard premie

2

Thorbjørn Samland

Skånevik

49

47

48

144

96

240

 

 

25-skot klasse ASP

Nr.

Navn

Lag

1.serie

2.serie

3.serie

15 skot

10 skot

25 skot

Premie

1

Knut Flatebø

Etne

45

46

43

134

96

230

Gjenstand

1

Alf Halsnes

Vindafjord

41

41

43

125

77

202

Gjenstand

1

Kjell Roger Hovin

Etne

41

41

42

124

87

211

Gjenstand

1

Kristin Mosdal

Ølen

45

42

42

129

89

218

Gjenstand

1

Ørjan K. Stokkevåg

Vindafjord

43

44

45

132

91

223

Gjenstand