Resultatliste Vindafjord-felten 2007

 

45 skyttarar møtte fram i eit heller ufyseleg ver.  Det vart ikkje heilt like forhold for alle.  Våre eigne skaut som vanleg
laurdagen og hadde dermed mindre vind å bryna seg på.  Det var imponerande skyting i bygene på søndagen, og me er
storleg imponerte over skyttarar som kjem langvegs frå for å delta på feltstemnet vårt.  Me vil retta ei spesiell takk til dei
trufaste deltakarane som kjem igjen kvart år, utan desse kvinner og menn kan feltstemna knapt bestå.

 

Vinnar av grovfelten vart Anne May Jekteberg frå Vindafjord med 30/12 treff.  Nr 2:  Kai Espen Jekteberg, Vindafjord med 30/11 treff.

 

Anders Hundseid frå Etne, som er eldre rekrutt, slo knockout på alle garva skytterar på felthurtigskytinga.  Me gratulerer.

 

Resultatliste

Hovedskyting Klasse 5:

1. Audun Kvandal, Røldal 25/09, 2. Arve Sevland, Karmøy 24/04, 3. Even Lund, Ullensvang 23/10, 4. Thor Birkeland, Fana 20/10.

 

Hovedskyting Klasse 4:

1. Kai Espen Jekteberg, Vindafjord 30/11, 2. Egil Berakvam, Vindafjord 28/13, 3. Sigmund Løken, Stord 27/07, 4. Nils Åge Sandal, Røldal 26/13, 5. Sven Egil Holta, Jørpeland 25/12, 6. Børge Svardal, Bremnes 24/14, 7. Elisabeth Aadland Vaagsbø, Fana 24/10, 8. Olav Leigland, Odda 23/09, 9. Asbjørn Sevland, Karmøy 23/04, 10. Kristoffer Kjellevold, Bergen 22/08.

 

Hovedskyting Klasse 3:

1. Anne May Jekteberg, Vindafjord 30/12, 2. Johny Jørgensen, Karmøy 23/11, 3. Bjørn Lidsheim, Ullensvang 21/05, 4. Reidar Sekse, Ullensvang 18/06, 5. Jørgen Krabbedal, Bergen 17/06, 6. Roar Knudsen, Skånevik 16/05.

 

Hovedskyting Klasse 2:

1. Olav Samland, Skånevik 25/12, 2. Jan Magne Helland, Fana 24/06.

 

Hovedskyting Klasse Jr:

1. Arve Drange, Ølen 30/19, 2. Ottar S. Andreassen, Vikedal 28/17, 3. Anders Hundseid, Etne 27/20, 4. Thomas Sørheim, Stord 22/07, 5. Gunnar H. Skjeveland, Fana 15/02.

 

Hovedskyting Klasse ER:

1. Asle Kvamsdal, Stord 30/24, 2. Thorbjørn Samland, Skånevik 30/20, 3. Anders W. Mikkelson, Stord 28/22, 4. Kjell Olav Gjerde, Vindafjord 23/05, 5. Jan-Ivar Jørgensen, Fana 16/05.

 

Hovedskyting Klasse R:

1. Sindre H. Vikedal, Vikedal 29/21, 2. Lovise Amanda Hundseid, Etne 29/20.

 

Hovedskyting Klasse V55:

1. Einar Kvaløy, Sauda 28/11, 2. Jan Ellingsen, Karmøy 26/11, 3. Olaf Solbakken, Røldal 25/10, 4. Magnus Solbakken, Røldal 21/08.

 

Hovedskyting Klasse V65:

1. Johannes J. Heggebø, Ølen 29/15, 2. Asbjørn Stokka, Vindafjord 27/10, 3. Magnar Leigland, Odda 25/12.

 

Hovedskyting Klasse V73:

1. Knut Trovåg, Ølen 28/18.

 

Hovedskyting Klasse AG3:

1. Sverre Idland, Skånevik 20/14, 2. Arne Leknes, Skånevik 19/09.

 

Hovedskyting, Jeger-klassen:

1. Magnus Jekteberg, Vindafjord 25/11.

 

Stangskyting:

1. Sverre Idland, Skånevik 21, 2. Sven Egil Holta, Jørpeland 19, 3. Børge Svardal, Bremnes 18, 4. Even Lund, Ullensvang 17, 5. Roar Knudsen, Skånevik 17, 5. Arne Leknes, Skånevik 17, 7. Anders Hundseid, Etne 16, 8. Sigmund Løken, Stord 14, 9. Ottar S. Andreassen, Vikedal 13, 10. Jan Ellingsen, Karmøy 13, 11. Jan Magne Helland, Fana 13, 12. Olav Samland, Skånevik 11, 13. Elisabeth Aadland Vaagsbø, Fana 10, 14. Gunnar H. Skjeveland, Fana 10, 15. Thor Birkeland, Fana 10, 16. Jan-Ivar Jørgensen, Fana 9, 17. Sindre H. Vikedal, Vikedal 2.

 

Felthurtigskyting:

1. Anders Hundseid, Etne 10,13, 2. Roar Knudsen, Skånevik 10,97, 3. Sigmund Løken, Stord 12,77, 4. Sverre Idland, Skånevik 12,86, 5. Arne Leknes, Skånevik 14,06, 6. Sven Egil Holta, Jørpeland 14,54, 7. Børge Svardal, Bremnes 15,76, 8. Reidar Sekse, Ullensvang 16,04, 9. Gunnar H. Skjeveland, Fana 17,80, 10. Jan-Ivar Jørgensen, Fana 21,05, 11. Ottar S. Andreassen, Vikedal 23,42, 12. Jan Magne Helland, Fana 26,45, 13. Audun Kvandal, Røldal 99,99, 13. Bjørn Lidsheim, Ullensvang 99,99, 13. Even Lund, Ullensvang 99,99, 13. Olav Samland, Skånevik 99,99, 13. Elisabeth Aadland Vaagsbø, Fana 99,99.

 

Lagskyting:

Nr 1:  Vindafjord, 88/36.  Nr 2:  Fana, 68/26.  Nr 3:  Ullensvang, 62/21.